Topraklama Ölçümü

Post Image 1

 

 Elektrik tesislerinde topraklama hayati öneme haizdir. Zamanla oksitlenmeler ile efsafını kaybetmektedir. Bu sebeple 3 ayda bir toprak ölçümleri kontrol edilmesi yönetmelik gereğidir. Firmamız işletme sorumluluğu yaptığı müşterilerimizin topraklamalarını 3 ayda bir yönetmelik gereği ölçüm yaparak rapora bağlamaktadır

Deneyimli kadromuz ile siz müşterilerimize kesintisiz kaliteli ve hızlı hizmet vermek için kurulan firmamız günün 24 saati hizmetinizdedir. İş ayrımı yapmaksızın gerek teklif gerekse uygulama aşamasında siz müşterilerimizin memnuniyeti temel prensibimizdir. 

Mevcut Elektrik Tesisatlarınızdaki topraklama hattınızın testlerini yapıp, raporluyoruz. Mevcut elektrik tesisatınızdaki toprak hattının raporunu almak veya sıfırdan toprak hattı çektirmek için bizimle iletişime geçiniz.

Gövde Topraklamaları: İşyerlerinde bulunan ve elektrik ile çalışan tüm makine ve tezgahların gövde topraklamaları yapılacak tesisatın uygunluğu yetkili elektrikçi tarafından her sene ölçülüp belgelendirilecektir.

Bilgisayarlarınız, elektronik cihazlarınız ve bütün binanız her bir metal aksamına varıncaya kadar topraklanmış olmalıdır.

 

 

Bu size bir çok fayda sağlar;

 

Önce sizin can güvenliğiniz gelir. Topraklama sizi elektrik çarpmalarına karşı korur.

 

Yıldırımların oluşturduğu ani yüksek gerilimler önceden belirlemiş olduğunuz yolu takip ederek toprağa akar ve ne size ne de herhangi bir cihazınıza zarar vermez.

 

Elektrik kablolarında ve cihazlarda oluşan manyetik atlamalar topraklama sayesinde hiçbir cihazınıza zarar vermez.

 

Yüksek bedeller ödeyerek yapmış olduğunuz hassas elektronik cihaz yatırımlarınızı elektrik kaçaklarının neden olacağı zararlardan koruyabilirsiniz.

 

Topraklanmış bir sistemde çalışan cihazlarınız sorunsuz çalışacağından daha verimli sonuçlar elde edersiniz.

 

 

Nehir Elektrik ve Elektronik |